Çocuklarınız İçin Bir Ev

Evinizi özenle dekore eder, en güzel, en kaliteli ve en şık eşyaları hayallerindeki evi oluşturabilmek için özenle yerleştirirsiniz. Herkesin evinde en fazla özen gösterdiği oda değişkenlik gösterir. Peki çocuk odası üzerinde ne kadar duruyorsunuz ve çocuğun oyun alışkanlıklarının ne derecede önemli olduğunu biliyor musunuz?

Çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Onların odasını bir prenses veya prens odası olarak düzenleriz. Çocuk odaları için bir çok dekorasyson seçeneği bulunuyor.

Eskiden sokaklarda mahalledeki tüm çocuklar saklambaç, ebelemece, körebe, yerden yüksek ve köşe kapmaca gibi oyunlar oynardı. Belki de çoğu anne baba o zamanlar akşam ezanı okunmadan çocukları eve gelsin diye “yerler bağlanıyo, melekler yere iniyor onları sakın ezmeyin” gibi sözlerle zorla eve sokarlardı. Sabah uyanır uyanmaz okul sonrasında okulda gelir gelmez dışarda oynanan oyunlarla geçerdi çocukluk.

Fakat günümüzde bu oyunlar bazı çocuklar tarafından hiç bilinmiyor bile. Yeni nesil çocuklar sanki ellerinde cep telefonu ve tabletlerle doğar gibi her şeyi bilerek dünyaya gözlerini açıyorlar. Ellerinden düşmeyen bu aletler ve bilgisayalar, konsollar çocukları evlerinde dört duvar arasına hapis etmiş durumda. Ancak onları bu dört duvar arasında onları başka eğlenceli aktivitelere yöneltmek de ailelerin elinde.

Çoğu aile bu durumdan şikayetçi görünüyor. Çocuklarının tüm zamanlarını bilgisayar başında, elinde tablet ve cep telefonlarıyla oyun oynayarak veya TV karşısında çizgi film izleyerek geçirmesini istemiyor. Bu nedenle çocuklarınızın odalarını dekore ederken onlarında fikirlerini almak gerekiyor. Bırakın kendi duvar kağıtlarını veya renklerini kendileri seçsin. Onların seçecekleri duvar kağıtları, desenler, renkler sayesinde hayal güçleri katlanacak.

Odalarında boş bir alan bırakın ve o alana çocuklarınızın ilgisini çekecek oyuncaklar, yapbozlar, legolar ve kutu oyunları koyun. Çocuklarınızın el becerisini geliştirecek oyuncakları tercih edin. Özellikle sulu boyalar, pastel boyalar ve boyama kitapları ile onları başbaşa bırakın. Çizim yapmak ve boyama onları teknolojik aletlerden uzak tutacaktır.

Çocuklarınızın yeteneklerini keşfedin ve destekleyin. Çocuğunuz müziğe, yüzmeye, çizime ya da edebiyata yetenekli olabilir. Bu yetenekleri desteklemek hem onların ilerde daha kendine güvenli olmalarını sağlar hem de şu an onları teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmış olursunuz.

En önemli konulardan biri; akşamları ailecek çocuklarınızla zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. Kutu oyunları yapbozlar, eskiden oynadığımız isim – şehir gibi etkinliklerle ailecek zaman geçirilerek çocuklarınızı başka alanlara yönlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.