EV ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Ev almak yeni bir hayatın başlangıcıdır diyebiliriz. Günün ortalama 12 saatini evimizde geçiririz ve huzurlu olmadığımız bir ev, hayat akışımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Ev alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey ihtiyaçlarımızı karşılamasıdır. Kaç kişi yaşayacağız? Kaç oda ihtiyacımızı karşılar? Odaların büyüklükleri nasıl olmalı? gibi bir hayali plan yapmamız gerekiyor.

Bu planları yaparken gelecek planlarınızı da göz önünde bulundurun, aileye eklenebilecek bireyler var ise veya iş değişikliği mevcut ise ona göre ev aramanız gerekmektedir.

Ev seçerken bir başka konu ise merkezlere yakınlığı ve ulaşım ağının ne kadar güçlü olduğudur. Ayrıca muhitin nezih olması da dikkat edilmesi gereken bir başka konudur.

Bir apartmanda mı yoksa bir sitede mi yaşamak istersiniz? Günümüzde insanlar apartmanlardan çok sitelere yönelmektedir, hem çocukların sosyal hayatı için hem de yaşayanların güvenliği gibi birçok pozitif tarafı vardır.

Alacağınız konutun yeniliği ve depreme dayanıklılığı gibi unsurlarda es geçilmemesi gereken konulardır. Artık yeni yapılan konutlar revaçtadır, unutmayın insan güvenliği en önemlisidir.

Ev seçimi yaparken bu unsurları göz önüne alırmak, hata yapma payınızı azaltır ve daha mutlu bir yaşam sürmenizi sağlar.

1 Yorum

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.