Ev Temizliğinde 6 Altın Kural

Ev temizliği bir kadın için bazen çok eziyetli, bazen de çabucak biten bir iş olabilir. Bahar temizlikleri, bayram temizlikleri gibi dip köşe temizliklerde ise saatlerinizi harcar ve zorlanırsınız. Bu durumları en pratik halde çözmek için yapılacak 6 altın kural:

1 – Eski bir diş fırçasına dökeceğiniz bir kaç damla zeytin yağı ve bir kaç tutam karbonat ile dolaplarınızda birikmiş kirleri ovarak en pratik yoldan yok edebilirsiniz.

2 – Ütülerinizin altında oluşan kir, pas ve kalıntılardan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken en pratik yol, tuz kaplı bir alanda, ısıttığınız ütünüzü gezdirin. Kirlerden eser kalmayacaktır.

3 – Ahşap eşyalarına baktığınızda çizikler görüyorsanız bu çiziklerin geçmesi ve ahşap eşyalarınızın ilk günkü halini alması için, bir kaşık sirke ve bir kaşık zeytinyağı ile ovmanız yeterli.

4 – Çocuklarınız keçeli kalemleri ile masalarında lekeler bıraktıysa onları temizlemek çok basit. Bir beze süreceğiniz diş macunu ile ovarsanız tüm lekeler çıkacaktır.

5 – Ahşap eşyalarda özellikle ahşap masalarınızda yanık izleri varsa onları ısı ile yok edebilirsiniz. Yanık yerin üzerine bir bez serin ve ısıttığınız ütü ile üzerinden geçin. Yanık leke ortadan kalkacaktır.

6 – Banyolarınızda size en çok uğraştıran kireç aslında çok basit bir yöntem ile yok edilebilir. Özellikle kireçle kaplanmış duş başlığınız var ise onu sirke dolu bir tasın içinde 20 dakika bekletmeniz yeterli.

Bu 6 yöntem ile evlerinizde yapacağınız temizlik size çok kolay gelecek ve saatlerce oyup çıkaramadığınız lekeleri dakikalar içinde çıkaracaksınız.

1 Yorum

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.