Evinizi büyük göstermek için küçük ipuçları!

Evlerimizi her zaman büyük göstermek için bir takım değişiklikler içine gireriz. Evinizden taşınmadan, küçük değişiklikler ile yeni bir evdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Biz sizler için alternatif çözüm önerileri bulduk. Şimdi sırayla bunları sizinle paylaşacağız;

Açık renk ve parlak duvarlar, ışığı yansıtarak mekanın geniş görünmesini sağlar. Pastel yeşil tonları, beyaz, kum beji ve buz mavisi gibi renkler bu etkiyi sağlayacaktır.

Evinizde ayna kullanmakta, odayı büyük göstermek için oldukça güzel bir tercihtir. Aynalar, ışığı yansıtır bu sayede odanız olduğundan daha büyük gözükür.

Kartonpiyer veya alçı duvar süslemelerini duvar renginden daha açık bir tona boyarsanız, duvarlar geriye doğru itilmiş gibi gözükerek, odanın daha büyük gözükmesini sağlar.

Eğer büyük mobilyalara sahipseniz, mobilyalarınız duvara paralel yerleştirerek odanın ortasındaki açıklığı ortaya çıkarma şansı yakalarsınız.

Cam sehpa kullanmak şeffaf görüntüsünden, yani göz yanılmasından faydalanılarak orta alanı geniş gösterir.

Masa ve sandalyeleri duvara yaslamayıp orta alanda kullanarak, odanın kenar ve köşelerini belirsiz hale getirebilirsiniz.

Evinizin gün ışığı alması da büyük gözükmesi için oldukça önemlidir, gün ışığıyla odanın ne kadar aydınlandığını ve genişlediğini göreceksiniz.

Perdeleriniz eğer tavana yakın yerden başlar ise odanız daha yüksek gözükür.

Bu önerimizden birkaçını deneyerek, evinizde büyük değişikler olduğunu görecek, çok daha ferah bir görüntüye sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.