Hem huzurlu hem de ışıltılı bir ortamın vazgeçilmezi olan mumlar tasarlamaya ne dersiniz?

Huzurlu ortamların vazgeçilmezi, dekorasyonun olmazsa olmazı mumları yapmak düşündüğünüz kadar zor değil, şimdi burada size evinizde kolayca yapabileceğiniz mum yapımını anlatacağız;

Malzemeler:
100 gram stearin
1 kilogram parafin

Renklendirici için; Pastel boya veya mum boyası

Fitil için; Saf pamuklu ip

Kısık ateşe mum için ayırmış olduğunuz tencerede parafinleri eritin. Katılaşması için stearini de ekleyip karıştırmaya devam edin. Daha sonra bir miktar mum boyası ilave edip karıştırmaya devam edelim, daha sonra seçtiğiniz kalıbınıza bunu döküp, uygun bir şekilde fitilini de yerleştirin. Oda sıcaklığına indikten sonra buzdolabında donmaya bırakın.
Kalıp olarak her şeyi kullanabilirsiniz, bu bir fincandan yumurta kabuğuna kadar her şey olabilir, tamamıyla sizin yaratıcılığınıza kalmış.
Eğer bu malzemeleri almadan yapmak istiyorsanız, evinizdeki herhangi bir mumu eriterek yeni tasarımlı mumlar elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.