Renklerin ev dekorasyonundaki önemini biliyor muydunuz?

Herkesi mutlu eden, ona iyi hissettiren renkler vardır, bizler sizin için renklerin ev dekorasyonundaki önemini ve anlamlarını anlatmak istedik. İşte renklerin evinizde ki anlamları;

Mavi ile boyanmış ortamlar çok koyu olmadığı sürece üretimi arttırır. Serinlik etkisi uyandırır ve huzur verir, yatıştırıcı bir etkisi vardır.

Kırmızı odalar insanı huzursuz eder fakat kırmızı renklerin dağınık olarak kullanıldığı odalar insanların zamanı unutmasına yol açar. Ayrıca iştahı açma etkisi nedeniyle restoranlar sık sık kırmızı rengi dekorasyon için kullanırlar.

Sarı, gün ışığının rengidir, sıcak bir his yaratarak, sinir sistemini uyarır, neşeyi arttırır.

Turuncu, sağlamlık ve dayanıklılığı sembolize eder. Heyecan, mutluluk, yaratıcılık, hareketlilik, başarma isteği ve cesaret gibi duyguları ortaya çıkarır.

Mor, kırmızının enerjisi ile mavinin kararlılığını bünyesinde birleştirir. Ruhsal ve fiziksel dengesizliği ortadan kaldırır. Morun koyu tonları ise üzüntü ve hayal kırıklığı hislerini çağrıştırabilir.

Gri, bulunduğu ortamda rahatlatıcı bir etki yaratır. Karmaşa ve tedirginliği azaltır. Canlı renklerle birlikte kullanıldığında onların enerjilerini azaltır.

Beyaz, iyilik, masumiyet, saflık ve temizliği yansıtır aynı zamanda ortamı serin tutar. Genel olarak canlandıran bir his verir.

Siyah, parlak renklerle çok iyi bir kontrast oluşturur. Kişiyi özgüvene en çok çağrıştıran renktir. Siyah hakim olduğu ortamlara gizem katar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.