GELECEĞİN MİMARLARI İÇİN

Çocuklar bazen bir hastanede doktor olmak ister, bazen bir sarayda şövalye, bazen de polis olmak ister. Çocuklar hayal dünyasını zenginleştirecek ortamlara ihtiyaç duyar. Oyun odası için ayrı bir odaya ihtiyaç duyulsa da aslında çocuk odalarını tasarlarken bu detayı da göz ardı etmemek en doğrusu. Çünkü çocuk büyüdüğünde oyun oynayabilecek belirli bir alan ister. Bu isteğe olumlu cevap vermek onların hayal dünyasını zenginleştirecektir.
Çocuklar oyun odalarında zaman zaman boya kalemleri ile duvara yazı yazmak ya da renkli sandalyelere oturarak evcilik oyunları oynamaya heveslenebilir. Çocukların en büyük keyiflerinden biri duvarlara bir şey çizmektir. Bu noktada kara tahta boyası ile duvar tahtası yapmak çocukların çok hoşuna gidecektir. Çocuk odası yani oyun odası için tercih edilecek mobilya sağlam ve darbelere çizilmelere dayanıklı olmalıdır.

28 Haziran  Seha_Blog_Oyun Odalarç
Oyun odaları için zemin tercihleri ise renkli, pürüzsüz, sağlıklı ve temizlenmesi kolay silinebilir malzeme kullanılarak tasarlanmalı. Döşeme olarak da laminat tercih edilebilir.
Oyun odaları için dikkat edilmesi gereken nokta bol güneş ışığı alan odaların oyun alanı olarak tercih edilmesi doğru olacaktır. Çocukların gürültülerini en aza indirmek için ses yalıtımı yapmak çevreyi rahatsız etme riskini en aza indirecektir.
Geleceğimizin mimarı çocuklarımızın oyun oynayarak büyümesi gerektiği hiçbir zaman unutmayın. Ve ev dekorasyonu yaparken çocukları da düşünmeyi ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.