Çocukların Yaşam Alanı

Çocuklarınız için evinizde ayırdığınız oda onların en fazla vakit geçirecekleri yer olacak. Derslerini çalışacaklar, oyun oynayacaklar, uyuyacaklar, arkadaşlarını ağırlayacaklar vs. Bu odanın öncelikle çocuklarınızın birincil ihtiyaçlarını karşılaması gerekir.

Geceleri rahat bir uyku için çocuklarınıza uygun yatağı seçmelisiniz. Geceleri uyuyacağı, sabahları da arkadaşlarıyla birlikte oturacakları kanepe şeklindeki yataklardan tercih edilerek yerden tasarruf edebilirsiniz. Yatağın yanında bir komodin ve üzerinde bir gece lambası da olmazsa olmazlardan. Uyumadan önce kitap okumak için odada bulunduracağınız kitaplığın da yatağa yakın olmasına dikkat edebilirsiniz.

Çalışma alanı olarak tasarlayacağınız bölümde ise odanın büyüklüğüne göre bir çalışma masası seçilmelidir. Mümkün oldukça masayı ışık gören bir yere koymalısınız. Çalışma masası üzerinde özellikle sadece masa lambası olmasına dikkat edin. Başka bir şeyler bulundurursanız çocuğunuz dikkati dağılabilir ve çalışması engelleyebilir. Çalışma masasını dayadığınız duvara notlarını asacağı bir mantar pano veya notlarını yazacağı bir beyaz yazı tahtası monte edebilirsiniz.

Duvarlara asacağınız yapıştırmalar çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirebilir ve odaya ayrı bir renk katabilir.

Oyuncakların dağılmaması, kaybolmaması için oyuncak kutuları yapabilir veya satın alabilirsiniz. Birkaç plastik veya tahta kutu alarak bunları isimlendirebilir ve çocuklarınızdan oyuncaklarını bu isimlere göre ayrıştırmasını isteyerek, hem oyuncakların dağılmasını engellemiş olursunuz hem de çocuklarınıza oyuncaklarını toplama işini severek yapmalarını sağlarsınız.

1 Yorum

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Seha Yapı bir İttifak Holding kuruluşudur.